Video pazarlama kampanyalarınıza yardımcı olarak 10 pratik araç


Video pazarlamaya başlarken bu araçlardan faydalanın:

Pazarlama alanına baktığınızda videoların revaçta olduğunu görürsünüz – hiç de ağır dosyalar değil, aksine ilgi çekici ve markaların hedef kitlesiyle iletişim kurmasına yardımcı olarak yapıdadırlar. Yeni bir ürün tanıtmak, sahne arkası görüntüleri paylaşmak, bir etkinliğin duyurusunu yapmak veya belirli bir sorunun çözümüne ilişkin bir mini ders sunmak için kullanabilirsiniz videoları. Burada size kısa videolar oluşturmak ve onları pazara sunmak için kullanabileceğiniz 10 araç sunuyoruz.

 1. Flipagrvam

blank

Bu araç sayesinde görsellerinizi videoya çevirebilirsiniz. Kullanımı çok kolay ve özellikle Instagram ve Facebook kullanıcıları için harika bir araç. 2014’ten beri çeşitli işletim sistemlerinde erişilebilir olan bu uygulamanın dünyanın her yerinden kullanıcıları mevcut.

 1. Stop Motion

 

blank

Stop Motion çok akıcı ve stop-motion tekniği ile harikalar yaratmanıza yardımcı olacak bir araç. iOS için erişilebilir olan bu uygulama yeşil perde, görsel ekleme ve ses efektleri gibi birçok ilginç özelliğe de sahip. Videonuzu an be an izleyip üzerinde oynama yapabilir ve her bir sahneye müdahale edebilirsiniz.

 1. YouTube Editor

blank

Ücretsiz ve tamamen YouTube’a entegre olmuş bu araç sayesinde videonuza doğrudan YouTube üzerinde müdahalede bulunabilir, değişiklikler yapabilirisiniz. Videonuzu arama motorlarına uyumlu hale getirmek için altyazılar ve çeşitli notlar ekleyebilirsiniz.

 1. Animoto

blank

Animoto, mevcut video editörler arasında en kolay kullanılanlardan biridir. 3 basit adımda etkileyici videolar yaratmanıza olanak tanır: Fotoğraf ve videolarınızı ekleyin, istediğiniz müziği, tarzı ve diğer özellikleri seçin, websitenize yerleştirin – hepsi bu! Saniyeler içinde istediğiniz videoyu elde edebilirsiniz. Bu sitenin telefonunuzda da kullanabilmeniz ve video paylaşabilmeniz için telefon uygulaması da mevcut.

 1. PowToon

blank

Sunum ve animasyon oluşturmak için ideal ve ücretsiz bir çözüm olan PowTool’u websitenize yükleyebilir, sosyal medya kanallarınızda paylaşabilirsiniz. Geniş bir şablon, karakter ve arka plan galerisinden istediğinizi seçebilir ya da kendi şablonunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz.

 1. WeVideoblank

Bu web tabanlı video editörü durağan görüntüler veya ses dosyalarından sanal hikayelere geçmenizi kolaylaştıracak ve ilham verecek bir yapıda hazırlanmış. Kullanıcı dostu bir ara yüzü olan bu site videoları düzenlemenizi gerçekten kolaylaştıran bir dizi araç sunuyor. Metin sayfaları oluşturabilir, fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırabilir, ses dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz. Dahası, WeVideo cep telefonunuzda da bir uygulama ile erişilebilir ve kısa sürede harika videolar oluşturmanıza yardımcı olur.

 1. Wideo

blank

Bu sadece kolay değil aynı zamanda eğlenceli de bir araç. Bir dizi şablon sunan Wideo sayesinde mesajınızı kolayca kişiselleştirebilir ya da sıfırdan bir şablon oluşturabilirsiniz. Dahası, kendi logolarınızı ve grafiklerinizi de videolarınıza ekleyerek ürünlerinizi daha ilginç kılabilirsiniz. Lite versiyonu da mevcut olan Wideo, kısıtlı özelliklerini kullanarak 45saniyelik ücretsiz videolar oluşturmanıza izin veriyor.

 1. Screenr

blank

Amacınız bir ürün ya da bilgisayar hizmetinin gösterimini yapmak ise bu tam size göre bir araç. Screenr ekran görüntünüzü kaydeder ve sosyal medyada paylaşabilmeniz için de size bir link sağlar. Kısa ipuçları ve kolaylıklar göstermek istediğinizde Screenr ile kaydedip mevcut pazarlama içeriğinize katkıda bulunabilir, promosyonunu yapmak istediğiniz oyun, uygulama veya sanal ürünleri bu sayede tanıtabilirsiniz.

 1. Stupeflix
  blank

Fotoğrafları, video ve müzikleri harmanlamak için harika bir araç olan Stupeflix videolarınızda kullanabileceğiniz, kendi fotoğraf ve videolarınıza uygulayabileceğiniz çeşitli temalar ve hatta metinler, sesler ve hatta haritalar sunmaktadır. Ses kaydı için iki farklı robot sesi mevcuttur. İşlemlerinizi tamamladığınızda videonuzu kolayca YouTube’da yayınlayabilir ya da kendi sitenize yükleyebilirsiniz.  Stupeflix’in uygulaması da mevcuttur.

 1. Sellamations

blank

Eğer bir animasyon videosu hedefliyorsanız Sellamations sizin için doğru seçim olacaktır. Eğlenceli, ilgi çekici ve mesajını açıkça iletmenize yardımcı olacak çizgi animasyonları burada oluşturabilirsiniz. Hepsi kişiye özel ve elle çizilmiş olan bu çizimlerin yanı sıra size özel karakterler üretimesini de isteyebilirsiniz. Video metninizin yazılmasının yanı sıra seslendirmede de profesyonel bir destek alabilirsiniz.

 

Bir markanın içerik pazarlamasında görsellerin, özellikle de videoların yeri büyüktür. Video görseller pazarlama araçları arasında hala daha yeni sayılsa da ürünlerin tanıtılmasına büyük katkı sağlamaktadır. Yukarıda listelediğimiz araçları kullanarak istediğiniz mesajı hedef kitlenize açıkça iletebileceğiniz ve sağlam bir ün kazanmanıza yardımcı olacak kısa videoları kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Kaynak: http://www.smartinsights.com/digital-marketing-platforms/video-marketing/10-practical-tools-to-help-you-start-your-video-marketing-campaigns/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir