Video E-posta Pazarlaması: Etkili ve Kolay Uygulanabilir


Video E-posta Pazarlaması: Etkili ve Kolay Uygulanabilir
blank

 

Bugün yaşadığımız hızlı tempolu dünyada, teknoloji sürekli olarak büyüyor ve ilerliyor.

İnternet, cep telefonları ve casus benzeri saatler arasında, iletişim kurmanın bir milyon  bir yolu var. Bir fikir, bir resim veya tamamlanmış bir projeyi başka bir kişiye göndermek istersiniz, teknoloji, mesajınızı iletmeniz için en iyi yolu bulmak için gelişiyor. Telefon veya e-posta yoluyla resim gönderme seçeneği her zaman olmuştur ve şimdi, e-posta yoluyla iletişim kurmak için özel olarak bir video üretmek de bir o kadar kolay.

 

Artık profesyonel olarak çekilmiş ve düzenlenmiş bir videoya sahip olmak için birkaç bin dolar harcamanız gerekmiyor. Doğru araçlarla ve doğru platformla kendi çekimlerinizi oluşturmak artık çocuk oyuncağı.  Ayrıca, videolarınızın boyutunu tek bir e-postaya sığacak şekilde küçültme konusunda endişelenmeniz gerekmez. Eğer doğru şekilde yaparsanız, bir sonraki e-postanızda bir video kullanmanın şirketiniz için çok olumlu bir etkisi olabilir.

Video E-posta Hazırlamaya Başlarken: Neler Gözönüne Alınılmadır?

Bir e-postaya eklenmek üzere bir video hazırlarken, öncesinde planlamanız gereken birkaç şey vardır.Bu liste, videonun nasıl çekileceğini, video uzunluğunu, video sunucusunu ve videonun gerçek kurulum şeklini içerir; buna büyüleyici bir başlık ve açıklama eklemek de dahildir.

 

# 1 Elinizin altında olan en iyi video ekipmanını kullanın: İdeal olanı, bir DSLR’ye erişim sağlayabilmektir; ancak bu, video üretiminin ilk aşamalarında fiyat açısından bütçenizin üzerindeyse, o zaman akıllı telefon kullanmayı düşünün. Yüksek çözünürlüklü kayıt ve uygulama özellikleri olan Paper Camera veya 8mm gibi uygulamalarla, videonuzu filtreleme ve diğer stilistik uygulamalarla birleştirme seçeneğiniz vardır. # 2 Videonuzu kısa tutun. Uzun videolar hem, e-postalara eklenmek için genellikle çok büyük olacak, hem de hedef kitlenizin dikkatini kaybetme olasılığını arttıracaktır. Videonuzu, bir  iki dakika uzunluğunda tutmak, hedef kitlenizin ilgisini çekmek için yeterlidir, ancak çok fazla detay vermekten de uzak durun. Daha kısa videolardan oluşan bir dizi, son derece uzun tek bir videodan çok daha fazla etki yaratır.  

NOT   – Video Reklamcıları YouTube’da Doğru Kitleyi mi Hedefliyorlar?

# 3 video sunucusu edinmeyi düşünün. Bu videoyu birden çok alıcıya gönderiyorsanız herkesin erişebilmesi için videonun bir yerde tutulması gerekir. YouTube, bunun için, günümüzün en popüler seçeneklerinden birisidir. Basit ve ücretsizdir; Daha ne istenebilir ki? Kendi online (çevrimiçi) kanalınızı kurmayı seçerseniz, YouTube,  size tonlarca depolama alanı sağlar. YouTube’u ana sunucunuz olarak kullanarak, videolarınızı müşterilerinize göndermek; bağlantıyı e-postanıza eklemek ve ‘Paylaş’ butonunu tıklamak kadar basittir. # 4 Videonuzla harika bir e-posta oluşturun. Yüksek tıklanma oranını arttırmak için iddialı bir başlık kullanın. Videonuzu, küçük bir resme eklenmiş güçlü, eyleme geçirici bir mesajla tanıtın.

Uygun Video İçeriği

Bazı anketlere göre, eğitim kursları bir e-postaya eklenecek en başarılı videolardır. Ürün tanıtımları ve promosyonları ikinci sırada olup; müşteri yorumları tarafından yakından takip edilmektedirler. Herhangi bir pazarlama e-postasında video içeriği kullanmanızın arkasındaki mantığa  bağlı olarak, bu istatistikler beklentilerinizi değiştirebilir. Örneğin, bir avukatın e-postasına bir müşteri referansını ekleme olasılığı daha yüksektir.

Bununla birlikte, sözleşmeli danışmanlık işinizi genişletmek istiyorsanız, küçük projeler için kendinizin yapabileceği kısa videolar ekleyebilir, ya da büyük projelerle ilgili fikirlerinizi ekleyebilir ve böylece hedef kitlenizin işi bitirmeniz için sizi aramasını  sağlayabilirsiniz.

 

E-postalarınıza video yerleştirmek, başkalarının dikkatini çekmenin etkili bir yoludur. Eğer, doğru kitleyi hedeflerseniz, e-postalarınıza video eklemek, pazarlama stratejinizde büyük bir bomba etkisi yaratabilir
Kaynak: http://tubularinsights.com/video-email-marketing-effective-easy-to-implement/

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir